Wakacje 2019

Adam Szumowski

Za nami pięć tygodni „Wakacyjnej przygody z PLUSEM”. Już od 24 czerwca na wychowanków czekało wiele atrakcji w świetlicy i na wyjazdach.
Zaczęliśmy od wizyty na kortach u pana Romana Klimka. W następnych dniach bawiliśmy się nad rzeką Kamienną, „Orliku”, i w świetlicy. Od 01.07.2019r. do 26.07.2019r. dzieci uczestniczyły w bogatym programie m.in.: w dwóch wyjazdach do kina Helios na filmy: „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” oraz „Pokemon-Detektyw Pikachu”. Trzy razy odwiedziliśmy aquapark w Świeradowie Zdroju, gdzie jak zwykle doskonaliliśmy naukę pływania i korzystaliśmy z atrakcji wodnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wycieczka do „Wioski fińskiej” w Borowicach. Dzieci uczestniczyły w edukacyjnych warsztatach, poznając tradycje, zwyczaje i historię Finlandii. Wychowankowie mieli okazję karmić renifery, degustować przysmaki kuchni fińskiej, brać udział w konkursach oraz zaprzyjaźnić się z niezwykle pięknymi psami rasy husky. Nadmiar energii zużyliśmy w „Pałacowej bawialni” i na basenie w Miłkowie.

Nie zabrakło również pieszych wycieczek po Szklarskiej Porębie, gdzie m.in. zdobyliśmy szczyt „Wysoki Kamień”. Bawiliśmy się w Rodzinnym Parku Rozrywki, chodziliśmy do lasu na jagody i plażowaliśmy nad rzeką Kamienną. Zaopatrzeni w kaski i ochraniacze wolny czas spędzaliśmy na „Orliku”doskonaląc jazdę i triki na hulajnogach. Ku uciesze pań: Irenki i Ani wychowawczyń ze świetlicy, sportowa przygoda zakończyła się bez kontuzji.
Na zakończenie wakacji w placówce odbył się konkurs „Mam talent”, w którym dzieci zaprezentowały swoje różne umiejętności. Każdy z uczestników był mistrzem w swojej dziedzinie za co otrzymał zasłużoną nagrodę i słodki poczęstunek.
W akcji lato w świetlicy PLUS pod patronatem MOPS, uczestniczyło 42 dzieci z miasta Szklarska Poręba. Do zobaczenia za rok!