Członkowie Dolnośląskiego Forum Pomocy Społecznej – Koledzy, Współpracownicy, Wolontariusze - Pomagacze!

Adam Szumowski

Świąteczny czas zwykle wiąże się ze zwolnieniem tempa i refleksją… ale nie w tym roku.
Czas epidemii stanowi wyzwanie dla wszystkich służb i osób działających na rzecz społeczeństwa.
Dla przedstawicieli różnych podmiotów systemu pomocy społecznej jest to okres szczególny - nikt nie zwalnia nas z regularnej pracy, z wypełniania naszych ustawowych obowiązków, wręcz przeciwnie władze (krajowe, regionalne czy lokalne) oczekują od nas zwiększonego wysiłku przy realizacji kolejnych zadań. Niejednokrotnie sami wychodzimy z inicjatywami, które następnie są sankcjonowane przez władze.
Mamy świadomość, że praca z ludźmi, a szczególnie w obszarze wsparcia społecznego stawia i takie wyzwania… Nie zmienia to faktu, że my również mamy obawy o zdrowie, swoje i swoich rodziców niejednokrotnie samotnych i żyjących w oddaleniu, że mocno odczuwamy brak środków ochrony, że jesteśmy zmęczeni, wypaleni… Tym mocniej wzruszają nas gesty solidarności i chęci pomocy.
Dziękuję w imieniu Zarządu Dolnośląskiego Forum Pomocy Społecznej i swoim własnym za Waszą wytężoną pracę, za opanowanie i poświęcenie. Dziękuję wolontariuszom, którzy licznie zgłaszają się do pomocy seniorom pozostającym w domach; dziękuję członkom naszych małych społeczności za każde wsparcie – za nieodpłatne przekazywanie materiału i szycie maseczek oraz fartuchów, za przekazywane do ops -ów informacje o możliwych do zdobycia środkach dezynfekcyjnych, za ofiarność pracowników sklepów, którzy przygotowują paczki dla osób w kwarantannie i dla seniorów; wreszcie dziękuję innym służbom, z którymi łączy nas bieżąca praca w okresie epidemii – szczególnie zaś Ochotniczej Straży Pożarnej.
Jako pracodawca przede wszystkim dziękuję moim Współpracownikom – jestem wzruszona i dumna, że wszyscy razem - cała załoga pracuje ramię w ramię by zabezpieczyć ludność i odpowiedzieć na jej pilne potrzeby.
Jestem dumna, że żyję wśród takich ludzi i wdzięczna za każdą okazaną pomoc i wsparcie. To uczucie daje mi energię do codziennej pracy.
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy 2020 składam Wam życzenia zdrowia, spokoju i wytchnienia oraz siły na pozostały czas epidemii, życzę także, aby skończyła się rychło oraz abyśmy się spotkali (z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, kolegami, sąsiadami) w nieuszczuplonym gronie.

Elżbieta Pawłowska
Przewodnicząca Zarządu Dolnośląskiego Forum Pomocy Społecznej
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba 10.04.2020