Zaproszenie - Druga wędrówka edukacyjna z cyklu: O grzybach -naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich

Adam Szumowski

Pierwsza z wędrówek z 18 lipca jest już miłym wspomnieniem. W wycieczce uczestniczyły między innymi trzy pokolenia rodziny Pani Bogumiły (najmłodsza wnuczka ma 4 lata) i wszyscy z równym zainteresowaniem zdobywali lub porządkowali wiedzę o otoczeniu: bardzo nam się podobało wspólne rozwiązywanie zagadek przyrodniczych, odkrywanie okolicy na nowo, z perspektywy trawy czy chrząszcza. Na pewno zapiszę nas na kolejną wędrówkę.

Te słowa, podobnie jak zachwyty innych uczestników, skłaniają do podsumowania eskapady jednym słowem – sukces. Na powodzenie przedsięwzięcia złożyło się kilka elementów: dopisała pogoda, o trasie przemarszu w interesujący sposób opowiadali przewodnicy oraz najważniejsze - dobre towarzystwo.

Z nadzieją na podobne składowe organizatorzy: Stowarzyszenie Lokalni –Niebanalni ze Szklarskiej Poręby, zapraszają na drugą z wędrówek zaplanowaną w dniu 1.08.2020 roku. Podobnie jak wcześniej osoby, które kilka dni przed wycieczką zgłoszą chęć udziału, spotkają się o godzinie 9:00 przed Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej. Zgłoszenie jest ważne, gdyż w projekcie przewidziano limit miejsc, dofinansowanych ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach projektu grantowego Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacja w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

W drugim spotkaniu cyklu Borowiki, kurki, kozaki - grzyby, bogactwo Karkonoszy i Gór Izerskich. O grzybach -naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich, ponownie pod przewodnictwem specjalistów zainteresowani będą mogli uzupełnić wiedzę o roli człowieka w ochronie przyrodniczego dziedzictwa – a wszystko w bezpośrednim doświadczaniu. Temat jak najbardziej na miejscu gdyż wędrówkę zaplanowano po szlakach KPN.

Zamiar udziału w wędrówce edukacyjnej można zgłosić pod numerem telefonu 601989594 lub pod adresem e-milowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w tygodniu poprzedzającym wydarzenie – ilość miejsc ograniczona, zatem decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnicy przywożą z sobą dobry humor i chęć wspólnego spędzenia czasu na poszerzaniu wiedzy oraz własne środki ochrony osobistej w związku z COVID-19. Organizatorzy przedstawiciele podmiotów współpracujących: Karkonoskiego Parku Narodowego, Towarzystwa Izerskiego czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zapewniają zakup prowiantu, biletów na wyciąg i do KPN.
Zgłoście się – zapraszamy- warto!

logoeu2

grx