Zaproszenie na trzecią wędrówkę edukacyjną z cyklu: O grzybach -naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich

Adam Szumowski

Szrenica i wędrówka jej ścieżkami w poszukiwaniu grzybów Karkonoszy i Gór Izerskich jest już wspomnieniem - pachnącym kosodrzewiną i rozgrzanym torfowiskiem. Wśród melanżu wspominkowych zapachów brak tylko woni zupy grzybowej, ale przecież chodziliśmy po Karkonoskim Parku Narodowym a w nim zbierać grzybów nie wolno. Mimo to my, uczestnicy wędrówki z 1 sierpnia 2020 nagrodziliśmy gromkimi brawami przewodników - Sabinę Tabakę i Leszka Skrętkowicza za cudowny, interesujący, wspólnie spędzony czas.

Żegnaliśmy prowadzących i członków grupy z nadzieją na równie ciekawą eskapadę planowaną na 29 sierpnia 2020. Tym razem w poszukiwaniu wiedzy o grzybach Karkonoszy i Gór Izerskich udamy się w zupełnie inny rejon, na Kopę. Tam w trakcie trzeciego już i ostatniego spotkania cyklu Borowiki, kurki, kozaki - grzyby, bogactwo Karkonoszy i Gór Izerskich. O grzybach -naturalnych zasobach przyrodniczych Karkonoszy i Gór Izerskich, ponownie pod przewodnictwem specjalistów będziemy mogli uzupełnić wiedzę o roli człowieka w ochronie przyrodniczego dziedzictwa a wszystko w bezpośrednim doświadczaniu.

Organizatorzy Stowarzyszenie Lokalni –Niebanalni ze Szklarskiej Poręby oraz Partnerzy: Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN, Miasto Szklarska Poręba i Towarzystwo Izerskie zapraszają do zgłaszania chęci udziału w wędrówce 29.08.2020 na tydzień przed jej rozpoczęciem. Zgłoszenie jest ważne, gdyż w projekcie przewidziano limit miejsc.
Zamiar udziału w wędrówce edukacyjnej można zgłosić pod numerem telefonu 601989594 lub pod adresem e-milowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Planujemy zbiórkę w Szklarskiej Porębie skąd autobusem udamy się do Karpacza by tam wjechać wyciągiem na Kopę. Transport podobnie jak zakup prowiantu, biletów na wyciąg i do KPN sfinansowany jest ze środków przyznanych przez LGD Partnerstwo Ducha Gór w ramach projektu grantowego Inicjatywy na rzecz wzmocnienia kapitału społeczności i organizacji, w tym edukacja w zakresie ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu.

Uczestnicy przywożą z sobą dobry humor i chęć wspólnego spędzenia czasu na poszerzaniu wiedzy oraz własne środki ochrony osobistej w związku z COVID-19.

Zapraszamy - warto!

grx