KOMUNIKAT – świadczenia dla rodzin z dziećmi

Adam Szumowski

KOMUNIKAT – świadczenia dla rodzin z dziećmi
W tym okresie świadczeniowym 2021/2022 można składać wnioski o następujące świadczenia:

  1. świadczenia rodzinne,
  2. świadczenia z funduszu alimentacyjnego, od 1 lipca 2021 r. w formie elektronicznej, a od 1 sierpnia 2021 r. tradycyjnie - w formie papierowej.

Wnioski o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres 2021/2022 będą przyjmowane tylko i wyłącznie w środy i w czwartki.

Druki wniosków oraz szczegółowe informacje w sprawie ww. świadczeń można uzyskać w dziale świadczeń rodzinnych lub na stronie internetowej MRiPS: https://www.gov.pl/web/rodzina/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin-aktualizacja-na-dzien-29052018-r-do-stosowania-takze-na-okres-20182019
Wypełniony wniosek można złożyć osobiście, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej, lub przez internet. W tym ostatnim przypadku do wyboru są 3 kanały online: bankowość elektroniczna, ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia oraz PUE ZUS.
Składanie wniosków o „Dobry Start” będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej, a obsługą w pełni zautomatyzowanego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszyscy rodzice od 1 lipca mogą, tak jak w ubiegłych latach, składać wnioski online: przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia, przez bankowość elektroniczną, przez portal PUE ZUS.
Wnioski należy składać do 30 listopada.